Cono gaat voor VLOG-melk
Een verbod op glyfosaat vanaf 2020 en koeien die vanaf dan voer krijgen dat vrij is van genetische gemodificeerde organismen. Met dat laatste punt stelt kaasmaker Cono dezelfde eisen die veel Duitse consumenten aan producten van VLOG-melk stellen.

Met deze uitbreiding in het kader van het duurzaamheidsprogramma Caring Dairy, dat al tien jaar bestaat, kunnen de Cono-leden tot 75 cent per 100 kilo melk aan extra premies verdienen.
Die melkveehouders kunnen in dit aanvullende programma kiezen uit achttien indicatoren en daarmee stapelen. Elke indicator, zoals nog meer vers gras in het rantsoen, kan 5 cent per 100 kilo melk opleveren. Dat geld komt bovenop de 2,75 euro per 100 kilo aan huidige premie voor weidegang en Caring Dairy.
Maximaal weiden
Naast meer vers gras in het rantsoen wordt in Caring Dairy ook aandacht besteed aan onder meer maximaal weiden, zachte ligbedden, geen overbezetting in de ligboxenstal, agrarisch natuurbeheer, een laag energiegebruik, reductie van de broeikasgasuitstoot en een laag gebruik van gewasbeschermingsmiddelen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (KK) #691721
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (MM) #692560
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %