Koning om tafel met Zeeuwse boeren
Koning Willem-Alexander en koning Máxima hebben dinsdag een streekbezoek gebracht aan Schouwen-Duiveland en Tholen. ZLTO-voorzitter Hendrik Jan ten Cate en ZLTO-lid Paul Versluis waren uitgenodigd aan de gesprekstafel.

De koning en koningin bezochten Renesse, Kerkwerve, Bruinisse, Sint-Philipsland, Sint-Annaland en Tholen. Aan tafel in Tholen werd onder meer gesproken over de gevolgen van klimaatveranderingen, zoetwatervoorziening, verzilting en hightechlandbouw. Akkerbouwer en ZLTO-lid Paul Versluis zat aan tafel namens Duurzaamheidskring Tholen.
Akkerbouwer Hendrik Jan ten Cate is zeer te spreken over het bezoek. Volgens de ZLTO-voorzitter was het koningspaar goed ingevoerd en stelden ze veel goede vragen. 'Ik heb het belang van zoetwater voor Zeeland onder de aandacht kunnen brengen. Daarnaast heb ik duidelijk gemaakt dat het belangrijk is om projecten als the Freshmaker en Waterhouderij Walcheren verder uit te rollen. Op meerdere terreinen zou het fijn zijn als de overheid een sturende rol inneemt', vertelt Ten Cate.
Ten Cate is zich ervan bewust dat de koning geen politieke rol vervult. 'Niettemin zit hij met beleidsmakers en bewindslieden aan tafel, wekelijks zelfs met minister-president Rutte. Indirect geeft hij signalen af waar wellicht gehoor aan gegeven wordt.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140R (BIE) #57072
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZAN) #65695
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %