VVD wil boer niet laten opdraaien voor ganzenschade
Plannen van Gedeputeerde Staten in Groningen om het eigen risico voor boeren door ganzenschade te verhogen, kunnen niet rekenen op steun van de VVD.
Het college heeft in de beleidsnota Fauna en Flora 2018 plannen om boeren die ganzenschade hebben geleden buiten ganzenfoerageergebieden, in de toekomst 20 procent in plaats van 5 procent eigen risico te laten betalen.
• Lees ook: Ganzenschade langer vergoed in Zeeland
De VVD is het hier niet mee eens en wil de boeren juist niet meer belasten. 'We laten de boer er niet voor opdraaien', zegt woordvoerder Madà Miesen.
Schade beperken
De VVD vindt dat de schade veroorzaakt door ganzen zoveel mogelijk beperkt moet worden door de leefgebieden beter in te richten. Lukt het niet of onvoldoende om deze leefgebieden beter in te richten, dan zou het bejagen van ganzen toegestaan moeten zijn.
Het kan in ieder geval niet zo zijn dat de extra kosten van deze schade op de boer worden verhaald, vindt de VVD in de provincie Groningen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (EMT) #777338
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (LIE) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER OPEN STATION (HAE) #781819
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DRO) #781277
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag14° / 7°5 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag13° / 7°30 %













