Groningen legt jacht aan banden
Provincie Groningen stapt af van de jacht op provinciale terreinen. Het betreft gronden die langdurig in provinciaal eigendom zijn.

De provincie verhuurt het jachtrecht op haar terreinen langs het Reitdiep. Jagers kunnen daar gedurende de jachtperiode wilde eenden schieten. De provincie gaf daar jaren geleden toestemming voor om schade aan landbouwgewassen te voorkomen.
Gedeputeerde Staten (GS) zeggen met de aanpassing de motie 'Plezierjacht aan banden' uit te voeren. 'Bestaande jachtverhuurovereenkomsten worden nog uitgediend maar we gaan geen nieuwe jachtverhuurovereenkomsten meer aan', geeft GS aan. Indien er wel schade ontstaat door bijvoorbeeld wilde eend, blijft die vergoed via de gebruikelijke regeling.
Ganzen
Provincie Groningen verwacht overigens dat de schade door ganzen de komende jaren blijft stijgen. Dat kan er toe leiden dat het eigen risico voor boeren buiten de foerageergebieden toeneemt. Nu is dat 5 procent, maar kan toenemen tot 20 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LIE) #20949
Gebruikt, € 25.000
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R318X (LIE) #39507
Gebruikt, € 5.849
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen