Groningen legt jacht aan banden
Provincie Groningen stapt af van de jacht op provinciale terreinen. Het betreft gronden die langdurig in provinciaal eigendom zijn.
De provincie verhuurt het jachtrecht op haar terreinen langs het Reitdiep. Jagers kunnen daar gedurende de jachtperiode wilde eenden schieten. De provincie gaf daar jaren geleden toestemming voor om schade aan landbouwgewassen te voorkomen.
Gedeputeerde Staten (GS) zeggen met de aanpassing de motie 'Plezierjacht aan banden' uit te voeren. 'Bestaande jachtverhuurovereenkomsten worden nog uitgediend maar we gaan geen nieuwe jachtverhuurovereenkomsten meer aan', geeft GS aan. Indien er wel schade ontstaat door bijvoorbeeld wilde eend, blijft die vergoed via de gebruikelijke regeling.
Ganzen
Provincie Groningen verwacht overigens dat de schade door ganzen de komende jaren blijft stijgen. Dat kan er toe leiden dat het eigen risico voor boeren buiten de foerageergebieden toeneemt. Nu is dat 5 procent, maar kan toenemen tot 20 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-

John Deere 6120M trekker (ETT) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

New Holland TM190 trekker (MAA) #690891
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 10°70 %
-
Zondag12° / 9°70 %













