Gewasafhankelijk spuiten met SensiSpray 2.0
Homburg Holland in Stiens en Jan van de Zande van Wageningen University & Research (WUR) geven op AgroTechniek Holland tekst en uitleg over de onderzoeksresultaten van de SensiSpray 2.0 in op bedden geteelde gewassen als aardbeien en uien.
Homburg Holland ontwikkelt sinds 2007 in samenwerking met Plant Research International (PRI) en Praktijkonderzoek Plant & Omgeving (PPO) het SensiSpray-concept in akkerbouwmatige teelten.
De SensiSpray is een geavanceerde spuit die heel nauwkeurig berekent welke hoeveelheid bestrijdingsmiddel er voor het gewas nodig is. De SensiSpray-unit meet de bladmassa van ieder plantje met sensoren.
Minder middel
Aan de hand daarvan bepaalt de machine hoeveel middel er gespoten moet worden. Hierdoor is er minder gewasbeschermingsmiddel en water nodig. Een voorbeeld: normaal was er 300 liter water met middel nodig per hectare. Nu is dat afhankelijk van het gewasstadium en de grootte van het gewas maar de helft.
SensiSpray koppelt metingen van gewasbiomassa aan minimum effectieve doseringen die uitgebracht worden met een Vario Select doppensysteem per sectie van de spuitboom. Onderzoeksresultaten van WUR tonen eerder al aan dat 50 tot 90 procent besparing op gewasbeschermingsmiddelen haalbaar is door gewasafhankelijk te spuiten.
Onderzoeksproject
Om de toepassing van SensiSpray verder te ontwikkelen en valideren is het onderzoeksproject vervolgd en is er gericht gekeken naar de bespuiting van op bedden geteelde gewassen, zoals aardbeien en uien. Er zijn proeven en testen gedaan om, aan de hand van de bladgrootte van de uienplant, eerst per rij te bespuiten en later alleen op het bed en niet in de paden tussen de bedden. Per bed wordt de benodigde hoeveelheid beschermingsmiddel bepaald
In de proef wordt een vergelijking gemaakt tussen een standaardspuit met luchtondersteuning en de SensiSpray 2.0. Op 12 september zal Jan van de Zande aan de landbouwpers vertellen wat de resultaten zijn van deze spuitproef in op bedden geteelde gewassen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 185 trekker (HIL) #778129
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Maandag22° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°10 %
-
Woensdag25° / 17°20 %
















