Wereldprimeur kalverhok tijdens Lely-dag
Naast de introductie van de mini-melkfabriek Lely Oribiter en het Mijn Melk-merk, woensdag in Udenhout, was er nóg een wereldprimeur met de nieuwe Calfotel meerling-kalverhok.
Dit Calfotel, van VDK Products in het naburige Moergestel is dit najaar een van de primeurs tijdens de beurs Eurotier in Hannover. Het is een meerling box, waarbij je kalveren middels schotten kunt scheiden.
Extra luiffel
Ook is er een luifel waardoor de melkveehouder gemakkelijk bij de kalveren kan komen. Verder zijn de emmers voorzien van een systeem om ze vast te zetten, zodat kalveren ze niet weg kunnen duwen. Bij andere systemen lukt het kalveren soms om met de kop de speenemmer van de ophangbeugel te slaan.
Melkveehouder Guus van Roessel heeft nog geen ervaring met het systeem. 'Hij staat hier nog niet zo lang en in de tussentijd zijn er bij ons nog geen kalveren geboren.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6125R trekker (REU) #90622
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
-

CASE MAXXUM 5120
Gebruikt, P.O.A.

















