Veiligheidsregio: zorg voor bluswater bij oogst
Boeren doen er verstandig aan bij het oogsten preventief een blusmiddel neer te zetten, bij voorkeur een trekker met giertank gevuld met water.
Dat adviseert Veiligheidsregio Drenthe en Groningen nadat er in de provincies de afgelopen veertien dagen meer dan zeven keer brand ontstond in een landbouwmachine die op een graanveld bezig was met oogsten. Ook in andere provincies kwamen branden op akkers voor.
Door de aanhoudende hoge temperaturen en de voortdurende droogte is de kans op nieuwe branden in landbouwmachines zeer groot, geven de veiligheidsregio's aan.
Ook verzoeken de veiligheidsregio's boeren de machines regelmatig stofvrij te maken met een compressor of bladblazer. 'Door de extreme droogte komen er bij het oogsten van graan meer stof en andere brandbare droge stoffen vrij dan normaal.
Deze hopen zich in de landbouwmachine op, ook bij de zeer warme motoronderdelen en hydraulische systemen.
Onderstaande kaart toont de beregeningsverboden die tot nu toe zijn ingesteld (voor het laatst bijgewerkt op 31 juli).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Claas Atos 330 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger Top 4.20
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag12° / 7°30 %
-
Vrijdag11° / 9°60 %
-
Zaterdag7° / 3°10 %

















