Rechter wil dat kuiken sneller voer en water krijgt
Broederijen moeten eendagskuikens uiterlijk 36 uur nadat ze uit het ei gekomen zijn, voorzien van voedsel en water. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) spreekt dat uit in een beroepszaak tegen het ministerie van Landbouw.

Al ruim vijf jaar voert Wakker Dier strijd met de overheid over het beleid ten aanzien van broederijen. De organisatie vindt dat kuikens zo snel mogelijk water en voer moeten krijgen en dat de overheid daarop moet handhaven. Het minister van LNV stelt dat pas na 60 uur sprake is van aantasting van het welzijn en daarmee van een overtreding.
Een jaar geleden stapte Wakker Dier naar het CBb. De rechter werd gevraagd om het ministerie van LNV te verplichten tot een handhavingsbeleid dat gebaseerd is op strengere normen. Dinsdag is de uitspraak van de rechter bekendgemaakt.
Nieuw besluit
Het CBb trekt uit onderzoek van de Universiteit Wageningen de conclusie dat het welzijn van de kuikens in het geding komt als gevolg van het onthouden van voedsel en water langer duurt dan 36 uur na uitkomst uit het ei en geeft Wakker Dier dus gelijk. De minister moet een nieuw besluit nemen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 220 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 2032R (HEN) #696233
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag23° / 14°65 %
-
Zaterdag24° / 12°20 %
-
Zondag22° / 13°10 %