1.200 hectare extra Fries weidevogelbeheer
Friesland telt dit jaar 1.200 hectare meer land waar weidevogelbeheer wordt uitgevoerd dan vorig jaar. Het gaat om ruim 17.500 hectare van bijna 1.100 boeren.
Het extra weidevogelbeheer is mogelijk door meer geld van zowel de provincie als het rijk. Door de extra financiële middelen is in een groter gebied de leefomstandigheden voor weidevogels geoptimaliseerd, stellen de Friese collectieven.
'Dat betekent onder andere dat er meer foerageermogelijkheden zijn gecreëerd en dat er een groter areaal laat gemaaid gras is waar de kuikens insecten en dekking kunnen vinden. In lang gras zijn kuikens minder goed zichtbaar voor met name vliegende predatoren.'
Akkerfaunabeheer
Ook de omvang van het akkerfaunabeheer is vergroot, van 190 naar 270 hectare. 36 ondernemers, veelal akkerbouwers, nemen in het noordelijk kleigebied maatregelen ter verbetering van leefgebied van soorten zoals veldleeuwerik, gele kwikstaart, geelgors, grauwe gors en patrijs
Deze maatregelen vertalen zich vaak in bloemrijke stroken en randen met kruiden- en graanmengsels, geven de collectieven aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag31° / 15°15 %
-
Donderdag29° / 17°40 %
-
Vrijdag28° / 16°20 %