Nog 41 bedrijven geblokkeerd vanwege I&R-affaire
Van de circa 2.200 initieel geblokkeerde bedrijven inzake de I&R-registratie zijn op dit moment nog 41 bedrijven geblokkeerd.

Dit betreft met name bedrijven waar de geconstateerde situatie complex is en het extra inspanningen vraagt van de veehouder om de I&R-registratie weer op orde te brengen. Van een deel van deze bedrijven moeten de resultaten van DNA-analyses nog binnenkomen.
Dat heeft minister Carola Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) in een brief aan de Tweede Kamer geschreven, zo heeft het ministerie vrijdag gemeld.
Complex
Bij ongeveer 100 geblokkeerde bedrijven was het door de houder aangeleverde bewijs onvoldoende duidelijk dan wel dusdanig complex dat aan de hand daarvan het bedrijf niet gedeblokkeerd kon worden.
Een fysieke inspectie door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) is dan noodzakelijk om de bedrijfssituatie te beoordelen. De afgelopen periode zijn bij 83 bedrijven inspecties uitgevoerd.
Resterende inspecties
De verwachting is dat de resterende bedrijven voor 1 juni zijn bezocht. Dit betekent nog niet dat alle onderzoeken van fase 1 op 1 juni aanstaande zijn afgerond.
Tijdens de inspectie kan geconstateerd worden dat de veehouder nog informatie of DNA-bewijs aan moet leveren of dat nader onderzoek nodig is voordat het onderzoek daadwerkelijk afgerond kan worden. Mogelijk is daarbij ook nog een extra inspectiebezoek noodzakelijk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Ariens Professionele zitmaaier / tuintrekker Ariens zenith e 152 cm achterlossend DEMO (HA) #22101
Gebruikt, € 26.500
-
Roberine Professionele zitmaaier / tuintrekker F5 (HA) #27237
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 4052M (HA) #27651
Gebruikt, € 33.695
-
John Deere Tractor 5100M (BV) #26104
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Agrarisch Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten
Wageningen University & Research - Wageningen
Projectleider
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Adviseur duurzaamheidsstrategie landbouw
Schuttelaar & Partners - Wageningen
Aardappel selecteur provincie Groningen
Abiant - NL
Weer
-
Donderdag24° / 9°10 %
-
Vrijdag28° / 9°10 %
-
Zaterdag29° / 14°10 %