BASF wint zaak over fipronil
De in 2013 ingestelde beperkingen op het gebruik van fipronil in de landbouw zijn niet goed gemotiveerd. Het Gerecht van de Europese Unie heeft het besluit van de Europese Commissie daarom nietig verklaard in een zaak die producent BASF had aangespannen.
Brussel besloot in 2013 fipronil alleen nog toe te staan in kassen en bij zaden van prei, uien en koolsoorten die buiten worden gezaaid. De rechters oordelen nu dat de effecten van dat besluit ten onrechte niet zijn beoordeeld. Door de belangen niet af te wegen, heeft de Europese Commissie de regels overtreden.
BASF wilde ook dat het verbod op de handel in met fipronil behandelde zaden nietig zou worden verklaard, maar omdat het bedrijf daar niet zelf in handelt, werd dat bezwaar niet-ontvankelijk verklaard. In Nederland ontstond vorig jaar zomer grote onrust nadat fipronil in eieren was aangetroffen.
Veel pluimveehouders hadden een bedrijf ingehuurd dat bloedluis bij kippen bestreed. Later bleek dat dit bedrijf hiervoor fipronil gebruikte. Het gebruik van dit middel voor de bestrijding van bloedluis bij kippen is absoluut verboden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692669
Gebruikt, € 3.950
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag13° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %
















