Duitse boer wil weer jagen op wolf
De roep om een einde te maken aan het Europese jachtverbod voor de wolf wordt luider. In Duitsland wil het Deutsche Bauernverband dat er weer op de wolf mag worden gejaagd, terwijl net over de grens met Italië, in Zuid-Tirol een petitie hierover is gestart.
Volgens de Duitse boerenbond vormt de wolf, sinds de herintroductie in 2000 in dat land, een steeds grotere bedreiging voor kuddes schapen en andere landbouwhuisdieren in dat land. De wolven nemen jaarlijks 1500 huisdieren te grazen genomen, meldt nu.nl. Er zijn ongeveer zestig roedels in Duitsland en de wolf kent geen natuurlijke vijanden.
De Zuid-Tiroolse minister van Landbouw wil via middels een petitie de beslissingsbevoegdheid terugkrijgen in de omgang met de wolf. Op dit moment is de beschermingsstatus van wolven in de hele EU gereguleerd.
De petitie is gericht aan de Europese Commissie en de Italiaanse regering. Om te kunnen bepalen hoe Zuid-Tirol omgaat met wolven en beren heeft het groene licht van Rome en Brussel nodig. Het Deutsche Bauernverband hoopt dat wanneer er beweging komt in Zuid-Tirol, hiervan ook een signaal uitgaat naar andere landen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (BRU) #692297
Gebruikt, € 4.080
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.417
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Woensdag3° / -2°20 %
-
Donderdag3° / -3°30 %
-
Vrijdag4° / -5°25 %












