PvdD en SP beschuldigen nertsenhouders
De Partij voor de Dieren (PvdD) en de SP beschuldigen de Nederlandse nertsenhouders van illegale uitbreiding van hun bedrijven. Ze willen dat landbouwminister Carola Schouten ingrijpt.
Volgens de Kamerleden Esther Ouwehand (PvdD) en Frank Futselaar (SP) zijn er nertsenhouders die de afgelopen tijd hun bedrijf met duizenden dieren hebben uitgebreid. In verband met het naderende wettelijk verbod op de pelsdierhouderij per 1 januari 2024 mag er nu al niet meer uitgebreid worden.
'De wet is aangenomen, maar die lijkt niet te worden gehandhaafd', aldus Ouwehand. In een motie vraagt ze het kabinet om de wet te handhaven en op te treden tegen illegale uitbreidingen.
Dierverwaarlozing
Daarnaast zou er in de nertsenhouderij sprake zijn van dierverwaarlozing en dierenmishandeling waar de overheid niet tegen optreedt. In een tweede motie vragen PvdD en SP om 'te zorgen dat overtredingen serieus worden bestraft'.
Minister Schouten spreekt de beschuldigingen van PvdD en SP tegen. 'Dit doet geen recht aan de feitelijke situatie', wees ze de ingediende moties af. Volgens de minister handhaaft de NVWA op zowel de omvang van de bedrijven als op dierenwelzijn. De Kamer stemt na het voorjaarsreces over de moties.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6110 (ZUI) #142431
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6215R trekker (DRO) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (BIE) #691828
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag13° / 8°90 %
-
Donderdag13° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 8°70 %















