Aanpak van beverrat voortaan interregionaal
De Duitse waterbeheerders in de deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalenhebben beterschap beloofd in de bestrijding van de beverrat.

Die belofte deden ze woensdag tijdens een overleg in Oldenburg met de Nederlandse waterschappen in Noord- en Oost-Nederland over de toenemende overlast die deze dieren veroorzaken. Ook komt er een gezamelijk aanvalsplan.
De Nederlandse waterschappen in de grensstreek hebben steeds meer last van beverratten die vanuit Duitsland ons land intrekken. Daar vernielen ze dijken en veroorzaken schade aan landbouwpercelen.
Wildsoort
De Duitse autoriteiten gaven tot nu toe geen prioriteit aan de bestrijding van de uitheemse diersoort. 'Ze beschouwen de beverrat als een wildsoort die via de jacht in toom moet worden gehouden. Voor jagers is de soort niet interessant', stelt bestuurder Hilbrand Sinnema van waterschap Hunze en Aa's vast.
Door de gezamenlijke bestrijding krijgt Nederland meer grip op het probleem en profiteert Duitsland van de Nederlandse kennis en kunde.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag20° / 11°10 %
-
Maandag25° / 12°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %