Extra aanpak beverrat langs Duitse grens
Waterschappen Rijn en IJssel en Vechtstromen zetten ieder een halve FTE extra in om de beverrat te bestrijden.
Het dier is namelijk aan een opmerkelijke opmars bezig. In Nederland zijn afgelopen jaar tweemaal zoveel beverratten gevangen als het jaar daarvoor.
De toename van de beverrat is vooral waar te nemen langs de oostgrens van ons land. Dat komt mede door de warme winter.
Prioriteit
'Wij passen onze bestrijding aan op die toename maar in Duitsland heeft dat minder prioriteit', zegt woordvoerder Arian Kuile van waterschap Rijn en IJssel. Hij stelt vast dat het dier niet bij de landsgrens stopt. De beverrat kan grote schade aan dijken en waterkeringen veroorzaken.
Om te voorkomen dat het aantal beverratten zal exploderen, zet Rijn en IJssel een halve FTE extra in om ze te bestrijden.
Maïs
Dat gebeurt ook bij waterschap Vechtstromen. Volgens ongediertecoördinator Herman Berkhof kunnen de dieren ook schade aan gras - en maïsland veroorzaken. 'Er zijn daar gevallen bekend waar beverratten hele percelen maïs hebben leeg gevreten.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1020T
Nieuw, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











