RVO moet opnieuw kijken naar erkenning CRV
De erkenning van CR Delta als stamboekhouder moet binnen zes weken worden getoetst. Dat heeft het College van Beroep voor het Bedrijfsleven bepaald.
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) moet door die uitspraak nu onderbouwd aangeven dat CR Delta onafhankelijk optreedt als stamboekhouder. Lukt dit niet, dan moet de erkenning worden ingetrokken.
RVO is verantwoordelijk voor de erkenning van stamboeken in Nederland. Volgens KI Samen, dat ze zaak aanspande, kan CR Delta niet als onafhankelijk stamboek functioneren, omdat CRV ook een tak heeft die sperma verkoopt.
Historische uitspraak
Gerard Scheepens van KI Samen noemt dit een historische uitspraak. 'We dringen al jaren aan op een onafhankelijk stamboek, gescheiden van commercie. Daarmee ontstaat een eerlijke markt voor alle partijen.'
Een woordvoerder van RVO geeft aan dat de rijksdienst de komende zes weken de tijd neemt om de uitspraak te beoordelen.
Een woordvoerder van CRV laat weten dat deze toetsing vorig jaar eveneens heeft plaatsgevonden. Dit leidde destijds tot een erkenning.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %