Uitspraak over mezenschade binnen zes weken
De rechtbank in Arnhem doet binnen zes weken uitspraak in de zaak over het uitkeren van mezenschade. De Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) spande samen met LTO deze zaak via BIJ12 aan tegen de Nederlandse provincies.
NFO en LTO hebben alle beroepszaken die lopen tegen het besluit om de uitkering voor mezenschade af te bouwen, zoveel mogelijk samengevoegd. Fruittelers vinden het onterecht dat de schaderegeling verdwijnt. Mezenschade vormt op bepaalde praktijkbedrijven een hoge schadepost.
De beroepszaak voor de rechtbank in Arnhem is donderdag in behandeling genomen. De rechter heeft daarbij toegezegd om binnen zes weken een uitspraak te doen. In het verweer geeft NFO aan dat alle preventieve maatregelen om mezenschade te voorkomen die zijn aangedragen door BIJ12 of te duur zijn of onvoldoende effectief.
2 miljoen euro schade
De uitkering voor mezenschade door provincies is vanaf 2014 geleidelijk afgebouwd. Uit een eerdere inventarisatie blijkt dat in Nederland op jaarbasis de schade door mezen kan oplopen tot 2 miljoen euro. Met name peren zijn gevoelig. Mezen zijn in Nederland een bedreigde diersoort en mogen daarom niet worden bestreden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6610 PQ (EMA) #781559
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.245
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag34° / 19°20 %
-
Zaterdag28° / 20°20 %
-
Zondag28° / 16°5 %














