LTO wil 'statiegeldregeling' voor faunaschade
Het behandelbedrag van 300 euro voor een tegemoetkoming voor wildschade uit het Faunafonds moet op zijn minst worden omgezet in een 'statiegeldregeling'.
Dat voorstel doet LTO Nederland in een brief aan het Interprovinciaal Overleg (IPO). De provincies zijn verantwoordelijk voor de schadevergoedingen aan landbouwgewassen door wild, zoals ganzen.
Een 'statiegeldregeling' betekent dat bij een verzoek om schadevergoeding het behandelbedrag wel betaald moet worden, maar dat dit bedrag wordt terugbetaald als het verzoek om een tegemoetkoming in de schade wordt gehonoreerd.
Daarmee wordt bereikt dat agrariërs geringe schade en wildschade waarvan op voorhand duidelijk is dat die niet wordt vergoed, niet melden. Daarmee worden volgens LTO vermijdbare uitvoeringskosten vermeden.
Rechtvaardigheid
LTO vindt dat een 'statiegeldregeling' tegemoet aan een gevoel van rechtvaardigheid. De invoering van het behandelbedrag heeft ertoe geleid dat veel agrariërs wildschade niet meer melden. Het werpt een te hoge drempel op.
Het aantal meldingen is immers sterk teruggelopen, terwijl de signalen over wildschade van ondernemers naar LTO en de wildbeheereenheden (WBE's) omvangrijk zijn.
LTO vindt dat het behandelbedrag eigenlijk dient te vervallen, maar kan zich wel voorstellen dat het behandelbedrag wordt omgezet in een 'statiegeldregeling'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, P.O.A.
-
Niemeyer Cultivator (geen schijveneg) Overig (LH) #688655
Gebruikt, € 600
-
John Deere Tractor 6120M (BS) #692340
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %