Drones gaan weidevogels beschermen
Natuurbeheerders gaan komend voorjaar zes drones in Nederland inzetten om weidevogelnesten te traceren. Met de weidevogeldrone hopen ze meer nesten op te sporen zodat boeren bij het maaien daarmee rekening kunnen houden.
Zonder de drone wordt slechts 20 procent van de nesten opgespoord en beschermd, zo is berekend. Met de drone kan per uur tussen de 30 en 40 hectare weiland worden afgespeurd naar nesten. Een warmtebeeldcamera vindt de nesten. De eieren zijn door het broeden namelijk warmer dan de omgeving, waardoor ze te detecteren zijn.
Voordelen van de drone zijn dat het minder verstorend werkt voor de vogels, de locatie nauwkeuriger te bepalen is en de verkregen gegevens makkelijk in een landelijke database opgeslagen kunnen worden. De drone is erg gebruiksvriendelijk. Er is een eenvoudige opleiding nodig om verantwoord met de weidevogeldrone aan de slag te gaan. Bovendien gaat de weidevogeldrone bijna volautomatisch te werk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HAE) #692283
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X948 (HIL) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
John Deere Tractor 6140M (HEN) #691707
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %