Volautomatische machine oogst asperges selectief
Cerescon in het Brabantse Heeze heeft de eerste volautomatische selectieve aspergeoogstmachine ter wereld ontwikkeld.
Het bedrijf presenteerde donderdag een eenrijige testmachine. Volgend jaar moeten drie drierijige machines, met een capaciteit van 1 hectare per uur, operationeel zijn. Daarna moet het aantal zich elk jaar verdubbelen tot zo'n zestig stuks in 2023.
De machine detecteert de te snijden asperges in de rug met negentien sensoren op basis van het hoge watergehalte. De locatie wordt doorgegeven aan een robot die de asperges met een dubbel mes van bovenaf snijdt en uit de rug haalt.
De machine rijdt continu met een snelheid van 0,5 meter per seconde. Ook asperges die het menselijk oog pas (over)morgen ziet, worden gedetecteerd. Dit zorgt voor een hogere kwaliteit asperges. De machine kost 500.000 à 600.000 euro en is rendabel vanaf 20 à 25 hectare asperges.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
-

Veenhuis Combi 2000
2008, P.O.A.
-

Stihl RT 4112 (HAE) #780846
Gebruikt, € 2.500
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag10° / -1°45 %
-
Zaterdag10° / 6°90 %
-
Zondag11° / 2°70 %














