Aspergeteelt Nederland groeit
De oppervlakte landbouwgrond die in Nederland wordt gebruikt voor de teelt van asperges is in 2016 met 6 procent toegenomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Vorig jaar was in Nederland 3.790 hectare landbouwgrond in gebruik voor de teelt van asperges. De opbrengst was 18.600 ton.
De provincie Limburg nam vorig jaar 61 procent van de Nederlandse aspergeteelt voor haar rekening en de provincie Noord-Brabant 34 procent. In Noord-Limburg en het zuidoosten van Noord-Brabant worden de meeste asperges uit de grond gehaald. In Noord-Brabant nam het aspergeareaal met 115 hectare toe, in Limburg groeide het areaal met 112 hectare. Hoewel asperges ook in de andere provincies worden gestoken, blijft de teelt daar kleinschalig.
Vijfde plaats
Duitsland is met 21.000 hectare en een opbrengst van 114.000 ton de belangrijkste aspergeteler van de Europese Unie. Daarna volgen Spanje, Italië en Frankrijk. Nederland staat op de vijfde plaats.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6150R (LIE) #60635
Gebruikt, € 48.000
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
Niemeyer Ploeg Alphatop 50 wentelploeg (REU) #693315
Gebruikt, € 5.500
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag23° / 14°65 %
-
Zaterdag24° / 12°20 %
-
Zondag22° / 13°10 %