NAK tolereert meer erwinia in E-pootgoed
De vaste commissie voor pootaardappelen van keuringsdienst NAK versoepelt de keuringsnorm voor aantastingen van erwinia in pootgoed van klasse E.
De tolerantie wordt vanaf dit seizoen één erwinia plant per hectare in alle keuringen. Tot dusver gold deze norm alleen voor de eerste veldkeuring. Bij volgende keurrondes hanteerden de keurmeesters een nulnorm.
Volgens de NAK betreft het een minimale en logische aanpassing van de keuringsnorm voor erwinia. De vaste commissie is ervan overtuigd dat de versoepeling niet ten koste gaat van de kwaliteit. Wel voorkomt de nieuwe norm dat een perceel met een stabiel en betrouwbaar gewas vanwege een enkele zieke plant direct in de klasse A teruggezet moet worden.
NAK-visie
De aanpassing van de keuringseisen voor klasse E-pootgoed is onderdeel van de NAK-visie op de beheersing van erwinia. Deze visie is afgelopen winter uitgebreid besproken tijdens de telersvergaderingen van de NAK.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (BS) #692316
Gebruikt, P.O.A.
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (ZOB) #692921
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %