Syngenta ziet omzet met 5 procent dalen
De omzet van het Zwitserse chemie- en zadenconcern Syngenta is vorig jaar met 5 procent gedaald naar 12,8 miljard dollar (12 miljard euro).
Bij gelijk gebleven wisselkoersen bedraagt de omzetdaling 2 procent. Syngenta had onder meer te kampen met tegenvallende zaadopbrengsten in Brazilië. Ook de verkoop van gewasbeschermingsmiddelen viel tegen.
Het brutobedrijfsresultaat van het concern ging naar beneden van 2,77 miljard dollar in 2015 naar 2,66 miljard dollar vorig jaar, een daling van 4 procent. De nettowinst daalde met 12 procent tot 1,2 miljard dollar (1,3 miljard dollar in 2015).
In de regio Europa, Afrika en het Midden-Oosten realiseerde Syngenta in heel 2016 een omzetgroei, dit ondanks de uitzonderlijk moeilijk weersomstandigheden in het tweede kwartaal in Noordwest-Europa. In Rusland en de Oekraïne stegen de volumes.
Voor het volledige jaar 2017 verwacht Syngenta-topman Erik Fyrwald een kleine groei in omzet tegen constante wisselkoersen. Het concern richt zich op verbetering van de winstmarge.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6100M (MD) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6130R (ZOB) #51556
Gebruikt, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %