NAK wil flexibeler inspelen op calamiteiten
De discussie rond groeischeuren is voor de NAK aanleiding voor een versnelde uitwerking van een NAK-plus systeem. Hiermee kan de land- en tuinbouw flexibeler inspelen op calamiteiten, zoals groeischeuren of rooibeschadigingen.
Het onderwerp is een onderdeel van een fundamenteel debat over kwaliteitsnormen en de rol van de NAK (NAK is de Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor zaaizaad en pootgoed van landbouwgewassen).
In een NAK-plus systeem zijn de minimum NAK-normen de basis. Dat kunnen lagere normen zijn dan de huidige, bijvoorbeeld voor cosmetische aspecten zoals groeischeuren, groen en inwendige gebreken.
Schurft
Aan de minimum NAK-eisen kunnen leveranciers hun eigen – vrijwillige – bedrijfsnormen toevoegen, al dan niet gestuurd door wensen van afnemers. Bijvoorbeeld voor groene knollen, schurft, virus, of een toets op latente besmettingen met Erwinia.
In een NAK-plus systeem kan de sector afspreken dat tussentijdse aanpassing van NAK-normen niet meer kan plaatsvinden, tenzij er sprake is van een sector-breed beleefde urgentie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag13° / 0°0 %
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %











