Drenthe steekt geld in jonge boeren
Drenthe investeert in jonge boeren en tuinders. 34 boeren van jonger dan 40 jaar ontvangen geld van de provincie.
Het geld is bedoeld om de bedrijven van de jonge ondernemers duurzamer te maken. Bijvoorbeeld door het plaatsen van zonnepanelen, het inzetten van precisiebemesting of het aanschaffen van koematrassen.
Met de regeling Jonge Landbouwers (JOLA) wil de Provincie jonge boeren een steuntje in de rug geven om hun bedrijf door te ontwikkelen na een bedrijfsovername. In totaal stelt Drenthe voor 615.000 euro aan subsidie beschikbaar. Geïnteresseerden kunnen tot en met 16 januari een aanvraag indienden.
Voorzitter Giske Warringa van het DAJK, de vereniging voor agrarische jongeren in Drenthe, is positief: 'Juist net na een bedrijfsovername is het voor jonge boeren lastig om extra te investeren. Deze regeling helpt dan om toch die stap te zetten. Wat mij betreft is investeren in jonge boeren per definitie duurzaam.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
AS Motor 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BRU) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (ZAN) #65742
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %