Tafelpool Nedato op 18,40 euro
De gemiddelde gerealiseerde prijzen in de tafelaardappelpool van Nedato komen voor oogst 2015 gemiddeld op 18,40 euro per 100 kilo.
In een toelichting op de poolprijzen gisteren bij PPO-Westmaas verklaarde Nedato dat bij tafelaardappelen de variatie in prijzen afhankelijk van de kwaliteit groot is.
Prijsverschil
Goede kwaliteit wordt in het tafelsegment sterk beloond met prijzen dit seizoen van meer dan 20 euro per 100 kilo. Volgens Nedato blijkt elk jaar weer dat het prijsverschil tussen de beste en de minste partijen oploopt tot meer dan 100 procent.
In het zogeheten flexsysteem voor de verkoop van aardappelen aan de verwerkende industrie betaalde Nedato gemiddeld 15,40 euro per 100 kilo. Telers kunnen in dit systeem kiezen voor vaste prijzen, dagprijzen, klikcontracten, top&bodempool en pool met voorverkoop.
Klikcontract
Veel aardappeltelers kiezen voor een combinatie van de afzetmogelijkheden om hun risico goed te spreiden. Vooral het klikcontract met 18,50 euro per 100 kilo scoorde dit jaar goed bij Nedato.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6215R trekker (DRO) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %















