Waterschappen willen goed gedrag belonen
De waterschappen willen dat het nieuwe belastingstelsel mogelijkheden biedt om goed gedrag te stimuleren en te belonen.
Ook willen ze de mogelijkheid hebben om extra voorzieningen apart in rekening te brengen. Dat blijkt uit een tussenrapport van de Commissie Aanpassing Belastingstelsel.
Deze commissie voert in opdracht van de Unie van Waterschappen een onderzoek uit of het belastingstelsel van de waterschappen op de middellange termijn houdbaar is en verbetervoorstellen te formuleren.
Conclusies
De commissie komt verder tot de conclusie dat het belastingstelsel van de waterschappen op dit moment redelijk goed tot goed functioneert. Alhoewel verbeteringen denkbaar zijn, is men in het algemeen redelijk tevreden over de huidige lastenverdeling.
Ook wensen de waterschappen dat een eventueel nieuw belastingstelsel goed uitlegbaar, rechtvaardig, eenvoudig en transparant is, met aandacht voor de hoogte van de perceptiekosten. Verder willen de schappen dat er rekening wordt gehouden met regionale verschillen tussen de waterschappen.
Vervolg
De commissie gaat in het vervolgtraject onder meer aan de slag met de problematiek van nieuwe stoffen in het oppervlaktewater en de regenwaterproblematiek.
Met deze tussenrapportage rondt de commissie de eerste fase van haar opdracht af en maakt zij een aanvang met de vervolgfase. In de vervolgfase werkt de commissie scenario's voor mogelijke oplossingsrichtingen uit. Ook in deze fase betrekt ze actief de waterschappen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 514 S4 ProfiPlus, Verkocht
2019, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
New Holland T4.85
2016, P.O.A.
Weer
-
Maandag21° / 4°10 %
-
Dinsdag22° / 6°10 %
-
Woensdag22° / 9°0 %