'Luchtwassers gevaarlijk voor mens en dier'
Luchtwassers zijn gevaarlijk voor mens en dier. Dat stelt Wakker Dier.

Uit een rapport van de dierenwelzijnsorganisatie blijkt dat luchtwassers brandgevaarlijk zijn en dat varkens longproblemen kunnen krijgen of kunnen stikken. Dat heeft te maken met de luchtkwaliteit in de stal.
'Er zijn meldingen van varkens die vergiftigd zijn door vloeistoffen die uit een luchtwasser lekten en van varkens die gestikt zijn, doordat een technische storing de luchtwasser en daarmee de ventilatie stillegde', aldus Wakker Dier.
Oirschot
Ook zorgt het apparaat ervoor dat brand, en dan vooral de rook, zich snel door de stal verspreidt, stelt de dierenwelzijnsorganisatie. Dit was ook het geval bij een stalbrand vorige maand in Oirschot waarbij tienduizend biggen omkwamen.
Wakker Dier roept staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) op geen subsidies of belastingvoordelen meer beschikbaar te stellen voor luchtwassers. Ook moet de staatssecretaris nieuwe installaties verbieden, totdat er een oplossing is voor de nadelige gevolgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Perfect weidebloter LB-185
Gebruikt, P.O.A.
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
-
781
Gebruikt, € 4.000
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Woensdag17° / 5°0 %
-
Donderdag16° / 5°10 %
-
Vrijdag14° / 8°40 %