Geen Friese ontheffing rapen kievitseieren
Er komt dit jaar geen ontheffing voor het rapen van kievitseieren in Friesland. Daarvoor is de populatie te laag, geeft gedeputeerde Johannes Kramer aan.
De provincie wil samen met de Bond Friese Vogel Wachten (BFVW) komen tot een situatie waarbij op termijn de kievitsstand wel weer gunstig genoeg is om eieren te rapen.
Vogelwachtleden mogen wel de weilanden in om eieren te zoeken met het oog op nestbescherming. 'De provincie wil dit juist stimuleren', verzekert Kramer.
Voorzorg
In plaats van nazorg, omschrijft de gedeputeerde deze werkwijze als voorzorg. 'Wij hopen dat we in goed overleg met de BFVW deze nieuwe stijl van eierzoeken kunnen bevorderen. Zodat deze traditie en de kievit zodoende in Friesland kunnen blijven bestaan.'
Om de voorzorg te stimuleren, wil de provincie de vinder van het eerste ei en de betrokken boer eren. 'Vandaar het voorstel aan de BFVW om de commissaris van de Koning het eerste legsel in het weiland te laten bezoeken. Het ei blijft hierbij in het nest liggen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708920
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #782477
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (HAE) #696271
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Zaterdag8° / -1°20 %
-
Zondag10° / 3°20 %
-
Maandag10° / 1°10 %











