Verder met Proeftuin Natura 2000
Een eerste stap tot uitrol van de resultaten van het Overijsselse project Proeftuin Natura 2000 gaat dit jaar van start.
Het gaat om een tussenfase voordat een grote groep melkveehouders binnen en buiten Overijssel kan profiteren van de projectresultaten.
Proeftuin Natura 2000 Overijssel duurde van 2011 tot en met 2015.
Innovatief
In het project heeft een kleine groep veehouders in de praktijk ervaring opgedaan met het toepassen van nieuwe innovatieve technieken en bedrijfsvoering gericht op het verminderen van ammoniakemissie.
Samen met deze groep agrariërs en adviseurs zijn bijna veertig maatregelen voor de praktijk gereedgemaakt. Het is uiteindelijk de bedoeling dat de winst van de proeftuin wordt vergroot door grote groepen veehouders aan te laten sluiten bij deze koplopers.
Tussenproject
Maar daarvoor is de tijd nog niet helemaal rijp. Vandaar dat er een tussenproject komt waarin 28 melkveehouders gaan testen hoe een veel grotere groep veehouders op termijn kan profiteren van de opgedane ervaring in de proeftuin.
Dit gaat gebeuren onder de noemen 'Proeftuin Natura 2000 - Proef op de Som'. Provincie Overijssel heeft Wageningen UR subsidie verleend voor de uitvoering van dit project, waaraan ook Projecten LTO Noord meewerkt.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie midden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692298
Gebruikt, € 3.950
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 10°70 %
-
Zondag12° / 9°70 %












