Harry Kager, specialist mest- en klimaatbeleid van LTO, vindt dat de regelgeving geen belemmering mag vormen voor de verwerking en afzet van mest. Wel is hij een groot voorstander van een goede borging. ‘Wanneer bij een bepaalde transporteur de afzet op een andere manier goed is geborgd, dan zou in onze ogen de verplichting van een vaste AGR-GPS kunnen vervallen. De regels mogen de export niet belemmeren.’
Het ministerie van EZ had al sinds1 april 2015 verplicht gesteld dat het niet meer was toegestaan om een losse AGR-GPS-unit te gebruiken. Dit apparaat moet onlosmakelijk zijn verbonden met het chassis van het transportmiddel. Dit betekent voor een wagen met aanhanger dat zowel voor de wagen als de aanhanger een dergelijk systeem moet worden ingebouwd.
Het systeem houdt niet alleen de positiebepaling bij, maar verstuurt ook automatisch en elektronisch het moment van laden en lossen naar de overheid. De AGR-GPS-apparatuur is daarbij gekoppeld aan het kenteken van het voertuig. Binnenkort komen soortgelijke regels voor verwerkte mest.
Jan Scherff probeert de regeling voor die tijd van tafel te krijgen door met goede alternatieven te komen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6215R trekker (AKK) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.417
-

Pottinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag12° / 1°0 %
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %















