ANOG: uitgesteld maaien
Oost-Groningen - ANOG (Agrarische Natuurvereniging Oost-Groningen) wil in 2016 verder met uitgesteld maaibeheer om de veldleeuwerik in Oost-Groningen te beschermen. De agrarische natuurvereniging ontwikkelt hiervoor plannen.
Uitgesteld maaibeheer zit niet meer in het nieuwe stelsel van het agrarisch natuurbeheer in Oost-Groningen. Provincie Groningen heeft graslanden in akkerbouwgebied uitgesloten, geeft ANOG aan.
In opdracht van ANOG bracht stichting Werkgroep Grauwe Kiekendief afgelopen jaar de veldleeuwerik in kaart op twee reguliere, twee biologische en een extensief melkveebedrijf.
In totaal trof Werkgroep Grauwe Kiekendief veertien veldleeuweriken aan op 169 hectare. Onderling verschilden de resultaten flink: van vijf veldleeuweriken op 5 tot 8 hectare, tot geen veldleeuwerik op 30 hectare, blijkt uit het onderzoek.
Voor ANOG reden om verder te gaan met ad hoc uitgesteld maaibeheer.
‘De veldleeuwerik broedt voor het tweede of derde legsel veelal in pas gemaaid grasland, dat na zo’n dertig dagen weer gemaaid wordt. Dat is te vroeg om de jonge vogels vliegvlug te hebben.’
ANOG experimenteerde eerder met inzaaimethodes bij de aanleg van akkerranden om meer broedgelegenheid voor de veldleeuwerik te creëren.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland TL90
2002, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (DAT) #716591
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag9° / 2°10 %
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
















