Bedenkingen bij EU-plan schoolfruit
De Europese Landbouwraad gaat akkoord met de plannen voor een schoolfruit- en melkprogramma van de Europese Unie (EU) voor 2017 -2023. Nederland legt zich er mokkend bij neer.
De Europese Commissie wil de komende periode 250 miljoen euro per jaar uittrekken voor ondersteuning van schoolfruit- en melkprogramma's.
De regels voor wat scholen kunnen geven aan de kinderen, worden verruimd.
Niet voor Brussel
Staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) staat op hetzelfde standpunt als zijn voorganger Sharon Dijksma. Het verstrekken van voedsel aan schoolkinderen is volgens hem geen zaak die Brussel moet regelen.
De mogelijkheid om naast melk ook zuiveldrankjes en andere bewerkte producten te verstrekken, zint hem helemaal niet. Kinderen kunnen zo producten krijgen die niet echt gezond zijn.
Gewone melk
Van Dam heeft al laten weten dat Nederland het beschikbare geld alleen zal gebruiken voor echt vers fruit, verse groenten en gewone melk. Het Brusselse geld niet aannemen gaat de staatssecretaris te ver.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781554
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (MOL) #777320
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag27° / 13°5 %
-
Maandag30° / 16°5 %











