Agrarisch inkomen in EU flink lager
Het inkomen van boeren en tuinders in de Europese Unie (EU) daalt dit jaar gemiddeld 6 procent. Dat blijkt uit de vanmiddag gepubliceerde ramingen van Eurostat, het statistiekbureau van de EU.

Het gemiddelde camoufleert de sterk uiteenlopende ontwikkelingen in de verschillende lidstaten.
Volgens Eurostat zijn er vijftien lidstaten waar het agrarisch inkomen lager is dan vorig jaar, maar ook dertien waar het hoger is.
Nederland op gemiddelde
In Nederland verwacht het statistiekbureau een inkomensdaling die een fractie hoger ligt dan het gemiddelde van 6 procent. Dat is heel wat gunstiger dan in Duitsland, waar het agrarisch inkomen met 37 procent omlaag tuimelt.
Een positieve uitschieter is de relatief nieuwe lidstaat Kroatië. Daar stijgt het inkomen van boeren en tuinders dit jaar zo'n 22 procent.
Voorlopige raming
De inkomenscijfers van Eurostat zijn voorlopige ramingen. Ze zijn gebaseerd op gegevens die de lidstaten hebben aangeleverd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X370 (HG) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MG) #692328
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 8°0 %
-
Donderdag20° / 9°0 %
-
Vrijdag18° / 6°0 %