Gemaal geopend: boeren blijven sceptisch
Het gemaal bij Herbaijum is vrijdag tijdens een excursie van gebiedscommissie Franekeradeel-Harlingen officieel geopend. De boeren in het gebied blijven sceptisch.
'De maatschappelijke klussen zijn gedaan. Maar de bodemdaling is nog steeds niet opgelost. Dat verloopt erg stroef', geeft voorzitter Henk Sijtsma van LTO Noord Franekeradeel-Harlingen aan.
De landbouw in het gebied maakt zich vooral zorgen over de gaswinning door Vermilion bij Herbaijum. 'Het verhaal over de zoutwinning is duidelijk. Maar over de gaswinning is nog weinig bekend', geeft Jan Bergman uit Wijnaldum aan.
48 miljoen euro
In totaal wordt tot 2021 48 miljoen euro in het gebied geïnvesteerd voor de aanpak van bodemdaling en klimaatveranderingen. De rondrit voerde onder meer langs de dorpsinrichting van Wijnaldum.
Voor leefbaarheidsprojecten in de dorpen is 5,7 miljoen euro bestemd. Ook werd stilgestaan bij de aanleg van natuurvriendelijke oevers bij Schalsum. Een kleine 40 kilometer natuurvriendelijke oever wordt aangelegd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6185 TTV (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone KW 6.40/6 schudder (BIE) #775108
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag17° / 3°0 %
-
Vrijdag18° / 3°0 %
-
Zaterdag17° / 3°10 %















