ESBL-overdracht naar mens lijkt minder
De overdracht van ESBL's van dier naar mens lijkt minder groot dan eerder werd aangenomen. Binnen 1Health4Food wordt dit onderzocht. Er is nog veel onbekend over de overdracht.
1Health4Food is het samenwerkingsverband tussen bedrijfsleven, overheid en onderzoek op het gebied van dier- en volksgezondheid. Binnen dit onderzoeksprogramma lopen acht projecten, onder andere ESBL-attributie, vertelt Peter Paree, programmaleider van ZLTO.
Hierbij staat centraal hoe de overdracht van Extended Spectrum Beta-lactamases-resistente bacteriën (ESBL's) verloopt.
Resultatendag
De eerste, voorlopige resultaten van het onderzoek worden binnenkort tijdens een resultatendag gepresenteerd. Er blijken overeenkomsten en verschillen tussen ESBL's, die bij mensen en diersoorten voorkomen. Dit onderscheid is vast te stellen op basis van DNA.
'Overdracht van ESBL's van patiënten naar dieren en van dieren naar mensen lijkt toch minder omvangrijk dan aanvankelijk werd aangenomen', stelt Paree.
Bron
Zowel dieren als gezonde mensen kunnen een bron zijn van een ESBL-infectie bij patiënten. 'Ook als andere patiënten of andere mensen voor besmetting zorgen, in plaats van landbouwhuisdieren, moeten we niet inslapen', vindt hij. 'We moeten er alles aan doen om dit probleem op te lossen.'
ESBL's zijn enzymen die worden gemaakt door bacteriën. Deze enzymen kunnen antibiotica als cefalosporine en penicilline afbreken. Daardoor kunnen deze bacteriën resistent worden voor deze geneesmiddelen.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 trekker (BEN) #87517
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Dinsdag24° / 16°20 %
-
Woensdag17° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %












