De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) doet onderzoek naar mogelijke bruinrotbesmettingen bij rozenkwekers, Ralstonia solanacearum in roos.
In de afgelopen weken hebben de NVWA en bloemenveiling FloraHolland hierover overleg gehad. FloraHolland heeft contact gezocht met experts en autoriteiten op dit gebied om kennis bij elkaar te brengen en te bezien of maatregelen in de keten noodzakelijk zijn.
De Ralstonia-bacterie is in augustus aangetroffen bij twee rozentelers in Zuid-Holland. De NVWA bekijkt de omvang en de bron van de besmetting bij twee plantenkwekers en vijf telers.
Er is volgens FloraHolland op dit moment geen enkele indicatie dat deze bacterie zich verder verspreidt in de afzetketen. Wel heeft de bloemenveiling de procedures rond het fustwassen aangescherpt.
Volgens de NVWA is de bruinrotbesmetting een andere variant dan die bekend is van aardappelziekten in Nederland. ‘Roos was tot nu toe niet bekend als waardplant van de bruinrotbacterie’, aldus de NVWA.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 230 trekker (SMI) #779282
Gebruikt, € 174.500
-

John Deere 6M 155 trekker (ZUI) #782574
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310-2 R62
2025, P.O.A.
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %














