LLTB: controleer percelen op wildschade
De LLTB adviseert haar leden om maïspercelen nu te controleren op schade van wilde zwijnen en dassen en niet te wachten tot het moment van oogsten.
De LLTB raadt boeren daarnaast aan hun jager te informeren als in de percelen schade door wilde zwijnen wordt geconstateerd. Dan kan de jager namelijk nog actie ondernemen.
Is de geschatte schade groter dan 600 euro, dan is het interessant om een tegemoetkoming te claimen bij het Faunafonds.
Géén eigen risico bij dassenschade
Is er sprake van dassenschade, dan kan de schade gemeld worden bij het Faunafonds. Hiervoor geldt geen eigen risico van 250 euro en het behandelbedrag van 300 euro wordt naderhand terugbetaald. Dit geldt voor agrariërs in de provincies Noord-Brabant en Limburg.
Wacht niet tot vlak voor de oogst, want de taxateur moet wel in de gelegenheid zijn de schade vast te stellen, voordat de maïs wordt geoogst. Schade melden kan alleen digitaal via de website van het Faunafonds.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, € 8.950
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag21° / 14°20 %
-
Zondag18° / 16°35 %
-
Maandag19° / 11°5 %













