Flevolandse zwaan niet bejaagd
Het afschieten van knobbelzwanen in Flevoland is voorlopig van de baan. Provincie Flevoland en Faunabeheer Flevoland hebben daarmee ingestemd bij de bestuursrechter.
Stichting Vogel- en Natuurwacht Zuid-Flevoland had een rechtszaak aangespannen om het afschieten van knobbelzwanen te voorkomen. Provincie Flevoland heeft namelijk ontheffing verleend.
Dat gebeurt als de dieren 's winters schade aanrichten op landbouwgrond. Bejagen mag pas als andere maatregelen, zoals het gebruik van lampen en geluidsinstallaties, niet werken.
Overlast
Tijdens de zitting bleek dat de provincie en Faunabeheer bereid waren het afschieten op te schorten, omdat er dit jaar bijna geen overlast is. Dat heeft te maken met de zachte winter.
Bij strenge winters trekken de vogels landinwaarts. Deze winter zou daar volgens Faunabeheer geen sprake van zijn.
Campagne
De Vogel- en Natuurwacht is blij met de afspraak, maar gaat wel door met haar campagne tegen het afschieten van zwanen. Op 17 maart volgt nog een hoorzitting bij de provincie. De stichting wil voorkomen dat de komende jaren wel weer op zwanen mag worden geschoten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg 150B (LH) #24133
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (WD) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 155 (EL) #27195
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %