Meer verliesjaren varkens en vleeskuiken
Varkenshouders boerden in 33 jaar 21 keer negatief en maakten maar twaalf jaar winst. Vleeskuikenhouders kregen in die periode 22 keer een negatief netto-resultaat voor hun kiezen.
Arjan Wisman van het Landbouw Economisch Instituut (LEI) zette de economische resultaten van vleesvarkens en vleeskuikens over 1980-2013 op een rij. Hij deed dat in opdracht van Wakker Dier
Sinds de jaren tachtig bleven de saldo's -de opbrengsten min de toegerekende kosten- per dier redelijk op peil. Dat kwam vooral door hogere eindgewichten van de dieren.
Marges
Maar na aftrek van alle overige kosten blijkt dat de arbeidsopbrengst per dier en kilo wel is gedaald. Dat geldt ook voor de marges en nog duidelijker als die zijn gecorrigeerd voor de geldontwaarding.
Vleesvarkens- en pluimveehouders verdienen steeds minder per kilo vlees. Ze moeten dus meer produceren voor een voldoende inkomen. Meer productie kan door meer dieren te houden per arbeidskracht en/of een hogere productiviteit van het dier.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 155 trekker (ZUI) #782574
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 (ZIJ) #781622
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Woensdag17° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag18° / 12°45 %













