Sector-pr varkens gebundeld
Producenten Organisatie Varkenshouderij (POV), Varkens Vandaag, Varkens in Zicht/Stap in de Stal, BIG Challenge en Het Kleine Loo bundelen de krachten voor de sector-pr. Onder de naam ‘Varkens horen bij Nederland’ pakken zij de sector-pr voor de varkenshouderij op.
Ilona Lesscher‘Door de afzonderlijke organisaties te integreren in ‘Varkens horen bij Nederland’ is er geen versnippering meer in onze boodschap. We hebben nu collectieve sector-pr en dat was ook de wens van de Nederlandse varkenshouderij’, geeft POV-voorzitter Ingrid Jansen aan.
Woensdag werd het pr-plan gepresenteerd. Dit is in nauwe samenspraak met de organisaties opgesteld en gekoppeld aan de uitvoeringsagenda van het Recept voor Duurzaam Varkensvlees.
Namens LTO-vakgroep Varkenshouderij heeft Edwin Snoek zitting in de stuurgroep ‘Varkens horen bij Nederland’. Die stuurgroep faciliteert activiteiten, ondersteunt en financiert waar mogelijk.
De pr-activiteiten worden betaald uit vrijwillige bijdragen, waarvoor varkenshouders jaarlijks worden aangeschreven. Voor dit jaar is al 125.000 euro opgehaald.
Keuzes maken
In de tijd van de productschappen was er 5 ton beschikbaar. In de praktijk betekent dat keuzes maken, stelt Jansen.
De POV maakt in het pr-plan een duidelijk onderscheid tussen communicatie en pr. Bij de sector-pr draait het voornamelijk om promotie van varkenshouders en de varkenshouderij. De pr-organisaties zijn samengebracht in de POV-werkgroep ‘Varkens horen bij Nederland’. Zij blijven verantwoordelijk voor de uitvoering van sectorpromotie, zoals open dagen, zichtstallen, Weekend van het Varken en boerderijeducatie.
Bij communicatie worden doelgroepen inhoudelijk geïnformeerd over thema’s als dierenwelzijn, diergezondheid, economie, arbeid en milieu. Deze communicatie blijft bij de NVV, LTO-vakgroep Varkenshouderij, de Centrale Organisatie voor de Vleessector (COV) en de Nederlandse Vereniging Diervoederindustrie (Nevedi).
Draagvlak creëren
Doel van ‘Varkens horen bij Nederland’ is het bevorderen van een positief imago en een breed maatschappelijk draagvlak voor de varkenshouderij. ‘We willen proactief communiceren. Niet reactief zoals zo vaak gebeurt’, zegt Jansen.
Voorzitter Rob van Schie van Varkens Vandaag is blij dat er nu vanuit één visie en één organisatie aan pr voor de varkenshouderij wordt gedaan. ‘Dat is precies wat wij altijd hebben gewild: één visie, één geluid.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MG) #692319
Gebruikt, € 4.148
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
Lely Hibiscus 765 SD
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SB) #691830
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %