Inbraak: vaker en hondsbrutaal
Het aantal inbraken en diefstallen op agrarische bedrijven neemt schrikbarende vormen aan. Daar waar het voorheen ‘terloopse’ diefstal betrof, trekken nu dieven met ‘boodschappenlijstjes’ door het agrarische gebied.
Benjamin OverkleeftEen agrarisch bedrijf is in de meeste gevallen niet volledig af te sluiten. Door de aard van het gebruik van de gebouwen en machines is het nu eenmaal zo dat een dief er gemakkelijk en ongezien bij komt. Denk bijvoorbeeld aan machines die buiten staan omdat ze de volgende dag weer nodig zijn. De toename van diefstal en vooral de brutaliteit waarmee dit gebeurt, valt ook verzekeraars op.
Beveiliging is een punt van aandacht. Inmiddels zijn er allerlei initiatieven om het agrarische bedrijf beter te beveiligen, zoals opritverklikkers, bewegingsmelders, lampen en alarmeringen. Ondernemers kunnen deze vaak met een flinke korting of tegemoetkoming aanschaffen. Immers: voorkomen is beter dan genezen.
Tot nog toe zijn het bedrijf en de diefstalgevoelige zaken betrekkelijk eenvoudig en goedkoop te verzekeren tegen inbraak- en diefstalschade. Een vereiste is dat er sprake moet zijn van braakschade, oftewel alle zaken die gestolen zijn moeten in een afgesloten ruimte/schuur/deel hebben gelegen. Dan is er dekking.
De meeste verzekeringen bevatten niet standaard diefstaldekking. Neem uw polis eens goed door, bepaal (desnoods opnieuw) de dagwaarde van de apparatuur, de machines en gereedschappen en vergewis u ervan dat diefstaldekking verzekerd is.
LTO Noord Verzekeringen heeft dekkingen voor leden, zoals geen eigen risico bij diefstal van machines alsmede het niet hoeven tonen van sleutel(s). Maak vrijblijvend een afspraak met de adviseurs van LTO Noord Verzekeringen via www.ltonoordverzekeringen.nl.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz-Fahr 11041
2002, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z740R ZEROTURN 54" (LIE) #778426
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #778490
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %














