Forse toename duurzame rundveestallen
Het aantal gecertificeerde Nederlandse rundveestallen is in 2014 fors toegenomen. Vooral de melkveehouderij investeert in een duurzame stal. Dat meldt de website Duurzaam Bedrijfsleven.
In 2014 bouwden 320 melkveehouders een stal volgens de richtlijnen van de Maatlat Duurzame Veehouderij (MDV). Melkveehouders ontvingen bijna de helft van het aantal ontwerpcertificaten dat vorig jaar is uitgegeven, volgens Stichting Milieukeur.
Volgens de stichting is de toename deels te verklaren door de afschaffing van het melkquotum. Melkveehouders hebben zich voorbereid op uitbreiding van de veestapel. Ook hebben boeren bestaande stallen vervangen door een duurzamer onderkomen.
Varken en pluimvee
Het aantal ontwerpcertificaten voor varkens- en pluimveehouderijen nam in 2014 juist af. Die bedrijven stapten al eerder over volgens het bericht. Voor die sectoren werd in 2013 al strengere wetgeving voor dierhuisvesting van kracht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (MOL) #781072
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, € 3.950
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zondag14° / 9°70 %
-
Maandag16° / 7°5 %
-
Dinsdag18° / 12°75 %















