Aanhoudende druk op suikerprijs
Op de internationale markten zijn de suikernoteringen afgelopen maand weer fors gedaald.
In Londen daalde de prijs voor witte suiker op levering in augustus van 34,39 euro naar 31,18 euro per 100 kilo. Ook ruwe suiker in New York noteerde op levering in juli bijna 10 procent lager met 24,37 euro per 100 kilo.
Recordoogsten
De lage noteringen zijn een gevolg van de grote suikervoorraad wereldwijd. Door recordoogsten in Brazilië, India, Thailand en de Europese Unie komt de theoretische voorraad inmiddels uit op meer dan 80 miljoen ton.
Een positieve ontwikkeling is de invoer van suiker door China die afgelopen jaar steeg met 1 miljoen ton tot in totaal 4,5 miljoen ton. De toename is een gevolg van de 20 procent lagere eigen productie en het steeds maar stijgende verbruik.
Verhoging invoerrechten
Met de huidige wereldmarktprijzen is een rendabele suikerproductie in veel landen in de wereld niet mogelijk, meldt RVO in het verslag van het Europees suikeroverleg. Gebruikelijke maatregelen zijn extra steun voor akkerbouwers en verhoging van de invoerrechten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (WOL) #23459
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag11° / 6°60 %
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag8° / 4°20 %












