Gewascoöperatie Tomaat van start
De landelijke commissie Tomaat van LTO Glaskracht Nederland heeft gisteren unaniem besloten om een gewascoöperatie Tomaat op te richten.
De tomatenteelt kan volgens de gewascommissie Tomaat niet zonder een gewascoöperatie, waarmee onderzoeksgelden bij elkaar zijn te brengen.
Dat is noodzakelijk om aansluiting te houden bij het topsectorenbeleid, stelt LTO Glaskracht Nederland.
30 euro
Vorig jaar is geprobeerd een coöperatie op te starten, maar dit is niet gelukt. Dat kwam door de economische situatie op veel bedrijven en omdat de aanleiding niet voldoende werd gezien.
Er is gekozen voor een inleg van 30 euro per hectare, lager dan het voorstel vorig jaar. Ongeacht het percentage deelnemers wordt er gestart.
Noodzaak
De landelijke commissie kiest hiervoor omdat de noodzaak groot is om collectieve onderzoeksgelden te hebben. Anders worden er kansen gemist, stelt de commissie.
Onderzoek naar onder meer overmatige wortelgroei en alternatieven voor meeldauwbestrijding krijgen veel geld vanuit de topsectoren, maar gaan niet door zonder een kleine bijdrage vanuit de sector.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 6°90 %
-
Zaterdag10° / 4°40 %
-
Zondag11° / 0°40 %














