Accon: impact Rusland boycot minimaal
Tegen de verwachting in heeft de Russische boycot nauwelijks gevolgen gehad voor de prijzen in de glasgroenteteelt. Dat stelt accountant Accon in een analyse van de groenten- en fruitmarkt.
Fruittelers daarentegen hadden meer last en zagen de prijzen als gevolg van de handelsbeperking dalen, analyseerde Accon.
Volgens het Arnhemse accountantsbureau heeft het merendeel van de glasgroentetelers afgelopen jaar onder de kostprijs verkocht. Dat was het gevolg van de lage prijzen voor de groente in het voorjaar en zomer.
Meer fruitlanden
Als verklaring voor het verschil in prijsvorming na de Russische boycot geeft Accon aan dat fruitteelt meer een Europese markt is en dat glasgroenten in slechts een aantal landen wordt geteeld.
Roland van den Bogaard, agrarisch adviseur bij Accon: 'Landen die veel aan Rusland leveren, konden door de boycot hun fruit niet kwijt. Ze moesten het op andere markten afzetten, dit drukte de prijsvorming.'
Kasaardbeien
Een andere bedreiging voor fruittelers is de sterke groei van het areaal kasaardbeien, volgens Accon. Van den Bogaard: 'Als het de sector niet lukt om naast het aanbod ook de vraag te laten stijgen, zal de opbrengstprijs van kasaardbeien dalen.'
Van den Bogaard verwacht niet dat consumenten van de prijsdaling zullen profiteren: 'Supermarkten zijn in deze de grote winnaars. Zij hebben een monopoliepositie en bij een overaanbod kunnen zij producenten tegen elkaar uitspelen waardoor ze profiteren van een hogere marge.'
· Lees hier alle berichten Russische boycot agrarische EU-producten
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (LIE) #775177
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %
















