KCB: let op herkomst glasgroenten
Doordat er in deze periode veel glasgroenten op de markt komen van vele herkomsten, is het bij het verpakken belangrijk om deze goed uit elkaar te houden.

Dat meldt kwaliteitscontrolebureau KCB op haar website. De organisatie heeft nu en aankomende tijd veel aandacht voor de aanduidingen en de tracering van de herkomsten van de gereedstaande partijen.
'Wees daar nauwkeurig in want verwisseling van herkomst op het label kan grote gevolgen hebben', schrijft KCB-controleur Peter Damen in zijn column.
Israëlische paprika
Damen meldt verder dat hij flinke partijen Israëlische paprika’s zag, die allemaal over de band gingen om te worden kleinverpakt. 'Daar werden we niet echt vrolijk van. In veel dozen kwamen een of enkele rotte vruchten voor maar ook smetstelen waren geen uitzondering.'
Met veel knip en plakwerk werd uiteindelijk wel een acceptabele kwaliteit verkregen, zodat het resultaat voldoende was, vertelt hij. 'Het is dus weer wachten op onze Nederlandse paprika.'
Tomaten
Tomaten zag hij zowel van Nederlandse bodem als van Israëlische en Marokkaanse oorsprong. 'De Nederlandse wonnen het daarbij met glans, met de Marokkaanse als goede tweede. Maar de Israëlische scoorden een voldoende.'
Nederlandse gele cherry tomaatjes presenteerden zich slecht door bruine breukvlakjes op de plaats waar de steeltjes zaten, stelt Damen in zijn column. Ze oogden als een oude partij uit opslag, maar bleken bij navraag pas de dag ervoor te zijn geoogst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Schudder Fanex 804 (BS) #31330
Gebruikt, € 13.100
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %