Ex-Rabohandelaar bekent in rentefraudezaak
Een voormalige handelaar van Rabobank heeft voor een rechtbank in New York schuld bekend aan fraude met de Liborrente, een tarief dat gebruikt wordt in het betalingsverkeer tussen banken onderling.
De 51-jarige Brit hangt een lange gevangenisstraf boven het hoofd. Rabobank zelf betaalde anderhalf jaar geleden in totaal zo'n 800 miljoen euro om die kwestie te schikken.
De handelaar, Lee Stewart, gaf toe dat hij vijf jaar lang samen met collega's de Liborrente heeft gemanipuleerd door valse informatie op te geven.
Internationale tak
Hij is een van de in totaal zeven voormalige werknemers van de internationale tak van Rabobank die daarvoor in de Verenigde Staten terechtstaan.
Stewart kan maximaal dertig jaar gevangenisstraf krijgen, maar hoopt strafvermindering te krijgen omdat hij meewerkt aan het onderzoek. De strafmaat wordt pas over ruim twee jaar bekend.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692667
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (RL) #691988
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692146
Gebruikt, € 6.966
-
Massey Ferguson Tractor 3640 (HA) #46915
Gebruikt, € 46.000
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag26° / 11°0 %
-
Woensdag25° / 13°5 %
-
Donderdag22° / 11°5 %