Groningers aan de slag met asbestsanering
Vijf LTO Noord-afdelingen in Groningen hebben een tweejarig contract afgesloten met asbestsaneerder Man & Mach.
Tot nu toe hebben zich 71 agrarische ondernemers aangemeld voor dit initiatief.
De leden van afdelingen Het Hogeland, Fivelingo, De Marne, Winsum en Bedum/Ten Boer hebben in totaal 125.000 vierkante meter asbestdak.
Meer dan de helft van de bedrijven overweegt om de sanering te combineren met de plaatsing van zonnepanelen.
Dit bleek gisteravond tijdens een informatiebijeenkomst over asbestsanering van de vijf LTO Noord-afdelingen die werd gehouden in het Noord-Groningse Uithuizen.
Vraagbundeling
Vorig jaar hebben vijf LTO Noord-afdelingen het initiatief genomen om te komen tot 'vraagbundeling asbestsanering en nieuw dak'.
Een belangrijke reden hiervoor is de overspannen vraag bij bouwbedrijven in deze regio die wordt veroorzaakt door de aardbevingen.
Riet
Een andere complicerende factor is dat er vaak riet onder het asbest aanwezig is in Groningen.
Dit pilotproject wordt financieel mogelijk gemaakt door LTO Noord en LTO Noord Fondsen en uitgevoerd door Projecten LTO Noord.
LTO Noord wil met ondersteuning van de Provincie Groningen en in overleg met de LTO Noord-afdelingen, het ontwikkelde systeem uitbreiden naar andere regio's.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Hibiscus 915CD vario
2018, € 18.000
-

John Deere 6M 125 trekker (MID) #782568
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, € 34.750
-

Joskin weidebloter 2.75 mtr
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %
















