Wereldwijde biologische omzet € 70 miljard
De wereldwijde omzet van biologische producten komt iets boven de 70 miljard euro uit. Nederland hoort met een verdubbeling van de binnenlandse consumentenbesteding naar een miljard euro tot de snelle groeiers.
Dat meldt staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) op de Biofach in het Duitse Neurenberg. De exportomzet van de Nederlandse biobranche met 3.600 bedrijven groeide in 2014 met 11 procent.
Van de producten die in Nederland worden geproduceerd, zijn de biologische kasgroenten de sterkste stijger van 43 miljoen euro naar 50 miljoen euro.
In de periode 2008 tot en met 2013 stegen de binnenlandse consumentenbestedingen aan biologische producten in de belangrijkste verkoopkanalen van 500 miljoen euro naar bijna een miljard euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692704
Gebruikt, € 5.247
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (MOL) #692946
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag21° / 13°70 %